PRIPRAVUJEME

KOMISÁR MRODGE ( 10 – dielny televízny seriál )

Animovaný seriál vychádza z literárnej predlohy, úspešnej knihy rozprávok od Branislava Jobusa s rovnomenným názvom. Je určený pre detského diváka.
Navrhovaná minutáž 7 minút umožňuje vysielať príbehy jednotlivo, alebo v troch 21 min blokoch s jedným 7 min špeciálom (Mrodgeho Vianoce).

PRÍBEH: Z bratislavského mosta SNP niekto ukradol reštauráciu, čo vyzerá ako UFO. Boli to mimozemšťania, nebezpeční zločinci či futbalisti, ktorí namiesto hrania radšej okopávajú zemiaky? Komisár Mrodge to vypátra aj so svojím slávnym Mrodgetímom. Do pátrania sa zapoja ploštice, špecialistky na odpočúvanie, pavúk De Gen i preliečná recidivistka labuť Viollete. Komisár lúšti zamotaný prípad s nasadením vlastného života. Odhalí megatajné zámery zločincov alebo podľahne brutálnej presile ULTRA NECHUTNÉHO KOMANDA?

 
 
ROZPRÁVKY PRE NEPOSLUŠNÉ DETI ( 10 – dielny televízny seriál )

Animovaný seriál je určený pre staršieho detského diváka a rodičov. Je založený na kultovej knihe Dušana Taragela s ilustráciami legendy slovenského komiksu Jozefa Gertli Danglára Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov, ktorá bola preložená do 6 jazykov.

“Máte doma dieťa, ktoré sa špára v nose, je zábudlivé, lenivé, lakomé alebo papuľnaté? Hľadáte dobrú polepšovňu, ktorá zachráni vaše dieťa pred doživotnou neposlušnosťou? Už nehľadajte. Z tohto seriálu sa vaše dieťa konečne dozvie, čo ho čaká, keď bude neposlušné!”

 
 
PUKO – Hrdina proti svojej vôli ( Celovečerná animovaná rozprávka )

Rozprávka, ktorá vychádza z mytológie starých Slovanov. Príbeh o malom škriatkovi Pukovi, ktorý sa učí spoznávať silu dobra. Zlovládca Besovlad ukradne kus slnka a s jeho pomocou chce ovládnuť svet. Hrdina Javor ho hľadá, aby mohol vrátiť slnko na oblohu a zachránil svet. Besovlad chce zničiť Javora, ale nedokáže ho poraziť hrubou silou, pretože Javor je príliš “dobrý”. Preto vyšle malého škriatka Puka, aby Javora naviedol na zlé a tým ho oslabil… Filmová podoba vychádza z úspešnej divadelnej hry Ivana Holuba.

 
 
DÍLER ( Hraný kriminálny seriál )

Príbeh dvoch mladých mužov, ktorí sa cez obchod s drogami skamarátia a vybudujú najväčšiu distribučnú sieť drog z Česka cez Slovensko až do Rakúska. Díler by mal mať desať epizód v dĺžke tridsať minút. Postavy v tomto príbehu nedílujú len drogy, ale aj emócie, hudbu, seba aj iných ľudí, a celkovo všetko čo im prinesie peniaze. Aj keď často nevedia, čo potom s tými peniazmi majú robiť a dostávajú sa do kolotoča, v ktorom zabudnú, prečo to vlastne robia. Ako hovorí hlavná postava Filip: „Vyrástla generácia, ktorá má tak veľa možností a informácií okolo seba, že potrebujú zabúdať. Zabudnúť na všetko podstatné, hlavne aby prebili ten tlak ktorí je okolo nich. A to je dobre, aspoň ja budem mať vždy prácu.“